aktualności informacje

2021-08-04

ODSZEDŁ DO PANA ZMARTWYCHWSTAŁEGO O. PIOTR BULCZAK CR

Z wielkim bólem w sercu informujemy, że we wtorek, 3 sierpnia, w szpitalu w Drawsku Pomorskim, odszedł do Pana Zmartwychwstałego o. Piotr Bulczak CR. Miał 36 lat życia i 9 lat kapłaństwa. Urodził się i wychował w Gdańsku. Do czasu wstąpienia do seminarium mieszkał w naszej parafii. Jego choroba związana z nerkami mocno przyspieszyła i w konsekwencji doprowadziła do zgonu. Ostatnią parafią, w której pracował był Złocieniec k. Drawska Pomorskiego.
Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona we wtorek 10 VIII o godz. 13.30 w naszym sanktuarium, przewodniczyć jej będzie bp Wiesław Szlachetka. Pół godziny wcześniej odmówimy różaniec. O. Piotr zostanie pochowany w grobowcu zmartwychwstańców na Cmentarzu Srebrzysko. Kondukt żałobny wyruszy sprzed głównej bramy cmentarza o godz. 15.00. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...

Zobacz inne

SYNOD O SYNODALNOŚCI - SPOTKANIA PARAFIALNE

Nowy zarząd generalny Zmartwychwstańców