kult miłosierdzia bożego

Codziennie o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza Święta

"Gorąco modlę się, aby to Sanktuarium było dla wszystkich wiernych Archidiecezji szczególnym miejscem działania Miłosiernego Chrystusa, który w swej nieskończonej miłości pragnie przyprowadzić do Ojca każdego człowieka. Zachęcam, aby dołożono wszelkich starań, by w tej świątyni z największą starannością i oddaniem były sprawowane sakramenty Pojednania i Eucharystii, najbardziej czytelne i skuteczne znaki działania Bożego Miłosierdzia".
Św. Jan Paweł II
Watykan, 21.04.2001 r.

"W Sanktuarium tym niech nieustannie panuje świadomość słów, które Chrystus wypowiedział do świętej Faustyny: "Powiedz zbolałej ludzkości, niech się przytuli do miłosiernego serca Mojego, a Ja ją napełnię pokojem". Jezu! Ufam Tobie".
+ Tadeusz Gocłowski
Arcybiskup Metropolita Gdański
Gdańsk - Oliwa, 21.04.2001 r.

Akt zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu

Boże, Ojcze miłosierny,
który objawiłeś swoją miłość
w Twoim Synu Jezusie Chrystusie,
i wylałeś ją na nas w Duchu Świętym, Pocieszycielu,
Tobie zawierzamy dziś losy świata i każdego człowieka.

Pochyl się nad nami grzesznymi,
ulecz naszą słabość,
przezwycięż wszelkie zło,
pozwól wszystkim mieszkańcom ziemi
doświadczyć Twojego miłosierdzia,
aby w Tobie, trójjedyny Boże,
zawsze odnajdywali źródło nadziei.

Ojcze przedwieczny,
dla bolesnej męki
i zmartwychwstania Twojego Syna,
miej miłosierdzie dla nas
i całego świata!

Kraków, 17.08.2002 r.

Obraz miłosierdzia

"Wymaluj obraz według rysunku, który widzisz, z podpisem: Jezu ufam Tobie. Pragnę, aby ten obraz czczono najpierw w kaplicy waszej i na całym świecie". (Dz. 47)

Święto miłosierdzia

"Pragnę, aby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia". (Dz. 299)

Koronka do Miłosierdzia Bożego

"Modlitwa ta jest na uśmierzenie gniewu Mojego. Dusze, które odmawiać będą tę koronkę, miłosierdzie moje ogarnie w życiu, a szczególnie w śmierci godzinie". (Dz. 474)

Godzina Miłosierdzia

"Ile razy usłyszysz jak zegar bije trzecią godzinę, zanurzaj się cała w miłosierdziu Moim, uwielbiając i wysłąwiając je, wzywaj Jego wszechmocy dla całego świeata, a szczególnie dla biednych grzeszników".

Szerzenie czci Miłosierdzia

"Dusze, które szerzą czesć Miłosierdzia Mojego, osłaniam przez całe życie, a w godzinę śmierci nie będę im Sędzią, ale miłosiernym Zbawicielem". (Dz. 1075) "Są trzy sposoby czynienia miłosierdzia: pierwszy - czyn, drugi - słowo, trzeci - modlitwa".