3 NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO 26 STYCZNIA A.D. 2020; NIEDZIELA SŁOWA BOŻEGO

1. W dzisiejszą niedzielę - z inicjatywy papieża Franciszka - w Kościele Powszechnym, po raz pierwszy przeżywamy Niedzielę Słowa Bożego. Ojciec Święty pragnie, aby „Słowo Boże było coraz bardziej czczone, znane i upowszechnione”. Idąc za myślą papieża, zapraszamy na spotkania biblijne, które odbywają się w 1,2 i 5 poniedziałek miesiąca o godz. 19.00 w domu parafialnym.
  2. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy na Mszę św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 8.00, a następnie na nabożeństwo i różaniec.
  3. W następną niedzielę będziemy przeżywać święto Ofiarowania Pańskiego znane pod nazwą Matki Boskiej Gromnicznej. Podczas każdej Eucharystii odbędzie się poświęcenie gromnic. W tym dniu obchodzimy również Dzień Życia Konsekrowanego, dlatego ofiary zostaną przeznaczone na zakony kontemplacyjne w naszej diecezji.
  4. W oparciu o nowennę do miłosierdzia Bożego, która została przekazana św. Siostrze Faustynie, Czciciele Miłosierdzia Bożego Archidiecezji Gdańskiej, pragną wydłużyć tę modlitwę, na kolejne tygodnie. Pragniemy zaprosić do włączenia się w to dzieło. Szczegóły znajdują się na formularzach przy wyjściu z kościoła.
  5. Zachęcamy do udziału w balu karnawałowym dla dorosłych, który odbędzie się w sobotę 15 lutego. Chętni mogą zapisać się w zakrystii. Więcej informacji w gazetce.
  6. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę autokarową na Podlasie
    i samolotową do Fatimy i Santiago de Compostela. Informacje i zapisy
    w zakrystii.
  7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Idziemy”.
  8. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej, przeszli do wieczności: Aldona Pawłowska, lat 90, zam. Aleja W. Polskiego oraz Janina Alińska, lat 92, zam. ul. Chrzanowskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

o. Józef Domoradzki CR

kustosz Archidiecezjalnego Sanktuarium Miłosierdzia Bożego