XXX NIEDZIELA ZWYKŁA 25 PAŹDZIERNIKA A.D. 2020

1. W kończącym się miesiącu październiku zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych codziennie o godz. 18.30, dzieci - od poniedziałku do piątku o godz. 17.00 w dolnym kościele.

2. Można jeszcze dołączyć do cotygodniowych Warsztatów Odnowy Wiary, które odbywają się online we wtorki o godz. 19.00. Drugie spotkanie odbędzie się 27 października o godzinie 19:00. Link dostępu zostanie wysłany uczestnikom na adres mailowy podany w zgłoszeniu. Aplikacja: Zoom. Zapisy: Poprzez formularz na www.pomorze.galilea.pl/wow Dodatkowe informacje: tel. 502 964 811; WOW są bezpłatne!

3. W następną niedzielę będziemy przeżywać uroczystość WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. Msze Święte w naszym sanktuarium według porządku niedzielnego. O godz. 15.00 Msza św. dla wspólnoty Żywego Różańca. Idąc za głosem Episkopatu, zalecamy, by rozłożyć nawiedzenie grobów na cmentarzu w dni poprzedzające 1 listopada lub następujące po uroczystości Wszystkich Świętych.

4. W obecnym czasie pandemii, Stolica Apostolska wydała dekret umożliwiający uzyskanie odpustu zupełnego dla wiernych zmarłych, nie tylko w oktawie Wszystkich Świętych, lecz przez cały miesiąc listopad. 1 listopada nie będzie żadnych nabożeństw na cmentarzach.

5. W Dzień Zaduszny, w poniedziałek, 2 listopada będziemy modlić się we Mszach św. za zmarłych polecanych  w wypominkach. Wypominki na Msze św. i różaniec nadal można składać w zakrystii i biurze parafialnym. Stosowne kartki wyłożone są za ławkami przy wyjściu z kościoła. Informujemy, że wypominki można przesłać również drogą elektroniczną. Więcej informacji w gazetce.

6. W związku z nadchodzącym Światowym Dniem Ubogich, który w tym roku obchodzimy w niedzielę 15 listopada, Parafialny Zespół Caritas pragnie włączyć naszych Parafian w akcję pod hasłem „Skarpet para - dobro wyzwala”. Zbiórka nowych skarpet odbędzie się w terminie do 8 listopada. Kosz na skarpety umieszczony jest w zakrystii.

7. Przypominamy, że w obecnym czasie pandemii, obowiązkowo zakrywamy usta i nos. W kościele powinniśmy być oddaleni od siebie o co najmniej 1,5 m. W naszym sanktuarium może przebywać jednocześnie 94 osoby (włącznie z chórem). Ks. Biskup Jacek Jezierski udzielił dyspensy od obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Mszy św. do 15 listopada osobom chorym i starszym oraz ich opiekunom, a także pracownikom służby zdrowia oraz przeżywającym lęki i pracownikom pełniącym służbę na rzecz społeczeństwa (więcej - w zakłądce aktualności - najnowsze wskazówki bpa Jacka).

8. W imieniu naszych harcerzy oraz chorego Jasia Bisztygi, dziękujemy wszystkim, którzy zebrali i przynieśli kasztany. Zebrane fundusze są przeznaczone na leczenie Jasia.

9. W przedsionku kościoła można nabyć prasę katolicką. Jest również nowy numer czasopisma biblijnego „Galilea” poświęcony Biblii Jana Pawła II.

o. Józef Domoradzki CR - proboszcz

nasi duszpasterze