XIII NIEDZIELA ZWYKŁA 28 CZERWCA A.D. 2020

1. Dziś na Mszy św. o godz. 10.30 będziemy modlić się w intencji brata Pawła z okazji imienin. Życzymy mu Bożej opieki, zdrowia i radości z pracy w naszym sanktuarium.

2. Jutro, 29 czerwca, uroczyście wspominamy Świętych Apostołów Piotra
i Pawła. Mimo, iż nie jest to święto nakazane, zapraszamy do licznego uczestnictwa.

3. Od jutra rozpoczynamy parafialne półkolonie. Początek o godz. 9.00.

4. W czwartek, 2 lipca, przypada 180. rocznica śmierci sługi Bożego Bogdana Jańskiego – założyciela Zmartwychwstańców. Na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlić się o jego beatyfikację. Także w czwartek, o. Zdzisław świętuje 85. urodziny. Dostojny jubilat odprawi Mszę św. w swojej intencji o godz. 7.00.

5. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. W I czwartek wieczorem Msza św. i nabożeństwo w intencji powołań, szczególnie zapraszamy wspólnotę „Barka”, Braci Zewnętrznych i ministrantów. W I piątek możliwość skorzystania z sakramentu pokuty podczas każdej Eucharystii. Nie będzie Mszy św.
o godz. 17.00 dla dzieci i 19.00 dla młodzieży. W I sobotę o 7.00 Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi, a po niej nabożeństwo i różaniec.

6. Msza św. dla Wspólnoty Żywego Różańca w następną niedzielę o godz. 15.00.

7. W okresie wakacji, począwszy od środy, 1 lipca, nie będzie niedzielnej Mszy św. dla dzieci w dolnym kościele, w tygodniu zawieszona zostaje Msza św.
o godz. 8.00. Kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałki i środy w godz. 10.00-12.00 i po południu w godz. 16.00-18.00. W piątki kancelaria nieczynna.

8. Z początkiem wakacji zakończyliśmy transmisję różańca przez facebook’a, jak również nie będzie w tygodniu popołudniowej adoracji, za wyjątkiem piątków.

9. Dziś, po mszach świętych młodzież oazowa, będzie kwestować na letnie rekolekcje.

10. Dzieciom i młodzieży, którzy rozpoczęli wakacje oraz wszystkim urlopowiczom życzymy udanego wypoczynku i przypominamy, by nie lekceważyć niedzielnej Eucharystii, codziennej modlitwy i obowiązków religijnych. Nie zapominajmy również o rozwadze i ostrożności w czasie nadal trwającej pandemii.

11. Przypominamy o obowiązku zasłonięcia w kościele ust i nosa.

12. W przedsionku kościoła można nabyć prasę katolicką.

13. W ostatnim czasie, z naszej wspólnoty parafialnej, odszedł do wieczności Stanisław Chmielewski, żył 75 lat, zam. przy ul. Kisielewskiego. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

o. Józef Domoradzki CR - proboszcz

nasi duszpasterze