21 Kwietnia 2024; IV Niedziela Wielkanocna, Tydzień Modlitw o powołania

ARCHIDIECEZJALNE SANKTUARIUM MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

IV Niedziela Wielkanocna

21.04.2024 r.

1. Dzisiejsza Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna tydzień modlitw o powołania kapłańskie, zakonne i do służby Bożej w Kościele. Pamiętajmy w naszych modlitwach o powołaniach, zwłaszcza do naszego zgromadzenia Zmartwychwstania Pańskiego.

2. Jutro obchodzimy 23 rocznicę konsekracji naszego kościoła.

3. W poniedziałek, 29.04 na Mszy św. o godz. 18.00, ks. bp Wiesław Szlachetka udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania.

4. W okresie wielkanocnym zachęcamy do udziału w nabożeństwie Drogi Światła w soboty o godz. 19.00.

5. Nasza parafia wraz z Radą Dzielnicy Strzyża organizuje po raz XVI festyn „Naszym Dzieciom”. Chętnych którzy chcieliby wesprzeć organizację tego wydarzenia fantami na loterię lub finansowo zapraszamy do kontaktu w zakrystii lub mailowo paweldrach30@gmail.com.

6. Spotkanie przed wyjazdem na Mini Emaus odbędzie się we wtorek 23 kwietnia o godz. 19:00 w domu parafialnym.

7. Zostało jeszcze kilka wolnych miejsc na wyjazd do Karpacza zapraszamy do zapisywania dzieci. Więcej informacji na ulotkach w przedsionku kościoła.

8. W przyszłą niedzielę dzieci będą kwestować na wyjazd do Karpacza częstując przy okazji ciastem. Zachęcamy do wsparcia tego dzieła.

9. Dziś po mszy św. możemy wesprzeć Parafialny Zespół Caritas swoimi ofiarami.

10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Niedziela.

11. W ostatnim czasie do wieczności przeszli Jan Zdanowicz, lat 82 zam. w Kartuzach, Janina Milewska, lat 89 zam. ul. Makuszyńskiego, Dariusz Zając, lat 57 zam. w Długich Ogrodach. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

ks. Józef Domoradzki CR – proboszcz