XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 16 WRZEŚNIA A.D. 2018

1. Pragniemy usłyszeć głos naszych parafian dotyczący ubiegłotygodniowej ewangelizacji od drzwi do drzwi. Dlatego prosimy o szczerą refleksję zapisaną na kartce. W przedsionku kościoła na stoliku są wyłożone stosowne kartki, długopisy oraz skrzynka, do której prosimy wrzucać zapisane przemyślenia; elektronicznie prosimy o e-maila: kitacr@wp.pl

2. W jutrzejszy poniedziałek, 17 września wspominamy Dzień Golgoty Wschodu 79. rocznicę agresji sowieckiej na Polskę. Jest to również Światowy Dzień Sybiraka.

3. Można jeszcze dołączyć do trwającego kursu Alpha. Zapraszamy w najbliższą środę o 19.00 do domu parafialnego.

4. Rok 2018 jest obchodzony w Kościele Polskim jako Rok św. Stanisława Kostki. We wtorek, 18 września w jego święto zapraszamy dzieci i młodzież, zwłaszcza ministrantów, lektorów, oazę i scholę i zespół młodzieżowy.

5. Przypominamy, że we wtorki po wieczornej Mszy św. ma miejsce adoracja prowadzona przez czcicieli Bożego Miłosierdzia.

6. Ks. Piotr zaprasza młodzież z III klas gimnazjum, która pragnie przygotować się do bierzmowania na spotkanie w najbliższy wtorek o godz. 19.00 do domu parafialnego. Informujemy, że młodzież będąca obecnie w VIII klasie SP, sakrament dojrzałości przyjmie w I klasie szkoły średniej.

7. Ks. Arek zaprasza dzieci, które w tym roku szkolnym będą przygotowywać się do I Komunii św. na spotkanie formacyjne we wtorek lub środę na godz. 17.00 do domu parafialnego.

8. Dziś po Mszach świętych można wesprzeć Parafialny Zespół Caritas, który zbiera ofiary na rzecz potrzebujących z naszej parafii.

9. W kiosku parafialnym polecamy prasę katolicką. Jest do nabycia ostatni numer miesięcznika biblijnego „Galilea”, którego tematem jest przebaczenie.

10. Rada dzielnicy Strzyża zaprasza na festyn „Na Okazie” w następną niedzielę od. Godz. 14.00. Więcej informacji w gazetce i na plakatach.

11. W minionym tygodniu do wieczności odeszli nasi parafianie: Romuald Punsewicz, lat 90, zam. Al. Wojska Polskiego i Klaudia Polak, lat 38, zam. Al. Wojska Polskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

o. Arkadiusz Kita CR - wikariusz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia

nasi duszpasterze