IV NIEDZIELA WIELKANOCNA 22 04 2018

1. Dzisiejsza niedziela zwana jest Niedzielą Dobrego Pasterza. Rozpoczynamy się tydzień modlitw o powołania kapłańskie, zakonne i do służby Bożej w Kościele. Pamiętajmy w naszych pacierzach o powołaniach, zwłaszcza do Zmartwychwstańców.

2. Także dziś 10. rocznicę ingresu do Katedry Oliwskiej świętuje abp Sławoj Leszek Głódż. Uroczystą Eucharystię dziękczynną będzie celebrował w Katedrze o godz. 13.00.  Natomiast w naszym sanktuarium Msza św. w intencji naszego Arcypasterza zostanie odprawiona w czwartek,  26 kwietnia o godz. 8.00 – w dniu rocznicy ingresu.

2. Witamy w naszej parafii ks. Andrzeja Obuchowskiego, kapłana diecezji wrocławskiej, byłego misjonarza z Syberii, a jednocześnie bratanka naszego seniora o. Józefa.  Ks. Andrzej głosi dziś do nas Słowo Boże i poprowadzi rekolekcje dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych od poniedziałku do środy w dolnym kościele o godz. 19.00.

3. Dzisiaj przed naszym kościołem wolontariusze ubrani  w żółte koszulki kwestują na rzecz pomorskich hospicjów w ramach akcji „Pola nadziei.” W podziękowaniu każdemu darczyńcy przekażą żonkil – kwiat symbolizujący nadzieję. Wesprzyjmy hojnie to dobrze znane dzieło miłosierdzia.

4. W poniedziałek będziemy przeżywać uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski, ale także Archidiecezji Gdańskiej. Po wieczornej Mszy św. zachęcamy do skorzystania z modlitwy wstawienniczej.

5. W piątek na godz. 19.30, do domu parafialnego, zapraszamy osoby pragnące zaangażować się w festyn parafialny.

6. W najbliższą sobotę ks. Piotr wraz z grupą ministrantów i dziewczynek z dziecięcej scholii wyjeżdża na spotkanie Mini-Emaus do Poznania. Otoczmy ich naszymi modlitwami.

7. W okresie wielkanocnym, w soboty zapraszamy na Drogę Światła o godz. 19.00.

8. W następną niedzielę o godz. 20.00 zapraszamy do naszego sanktuarium na koncert Sanctam Missam Cantare (muzyka na Mszę św.) Więcej informacji na plakatach i w gazetce.

9. Istnieje jeszcze możliwość zapisania się na Kurs Alpha. Więcej szczegółów
w gazetce parafialnej.

10. Na stronie internetowej parafii uruchomiliśmy formularz umożliwiający zamawianie intencji Mszy świętych przez Internet. Więcej szczegółów w gazetce.

11. W ostatnim czasie do wieczności przeszła nasza parafianka Zofia Bluma, lat 95, zam. al. Wojska Polskiego. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

o. Józef Domoradzki CR

proboszcz i kustosz Sanktuarium Miłosierdzia