II NIEDZIELA ADWENTU 10 grudnia 2017 roku

II NIEDZIELA ADWENTU

10  grudnia A.D. 2017

1. Dziś, w II Niedzielę Adwentu, przeżywamy dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Dlatego po Mszach świętych można wesprzeć to dzieło poprzez ofiarę do puszek.

2. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone dziś na pokrycie montażu nowego nagłośnienia.

3. W trwającym okresie adwentu zapraszamy na nabożeństwa:

UROCZYSTA JUTRZNIA – codziennie w dni powszednie  o godz. 6.30.

RORATY – codziennie w dni powszednie o godz. 7.00;  dla dzieci ­- od poniedziałku do piątku o godz. 17.00 w dolnym kościele. O. Piotr zaprasza młodzież szczególnie studiującą i pracującą na roraty w soboty o 7.00, a po nich na śniadanie.

GODZINKI o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny – w niedzielę
o godz. 7.00.

4. Od następnej niedzieli rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. Poprowadzi je o. Artur Traczewski – kustosz Sanktuarium Matki Bożej Sulisławskiej. Program znajdziemy w gazetce.

5. W poniedziałek, po Mszy wieczornej zachęcamy do skorzystania z modlitwy wstawienniczej. W tym czasie adoracja i posługa kapłana w konfesjonale do godz. 19.30.

6.  Msza św. za pielgrzymów, którzy udali się do Gietrzwałdu i Świętej Lipki zostanie odprawiona w najbliższy czwartek o godz. 18.00

7. W sobotę odbędzie się dzień skupienia dla Czcicieli Bożego Miłosierdzia. Początek o godz. 10.45.

8. Spotkanie dla Pielgrzymów udających się do Włoch będzie miało miejsce w najbliższą sobotę o 16.00 w kawiarence. To termin ostateczny na wpłatę zaliczek w kwocie 450 zł na wyjazd. Prosimy o przyniesienie ze sobą dowodu osobistego.

9. W zakrystii są do zabrania Tutki Miłosierdzia. Napełnione żywnością prosimy o przekazanie do zakrystii do dnia 17 grudnia.

10. Również zakrystii oraz kancelarii i Domu Samarytanina prosimy o zapisywanie się osób samotnych, które w niedzielę 17 grudnia, po Mszy św. o godz. 15 pragnęłyby uczestniczyć w Wigilii. Natomiast chętnych parafian, którzy pragną przygotować potrawy na Wigilię dla samotnych prosimy o wpisanie się na listę w zakrystii.

11. Nasze Sanktuarium włącza się w akcję „Paczka dla bohatera”. Więcej szczegółów w gazetce oraz na plakatach.

12. Informujemy, że nasza młodzież, zaopatrzona w identyfikatory roznosi po domach opłatki wigilijne. Można je również nabyć w zakrystii, sklepiku oraz kancelarii parafialnej. Przy wyjściu z kościoła są również do nabycia Świece Wigilijne.

13. Młodzież (7 klasa wzwyż), która chciałaby wyjechać na zimowisko w okolice Tatr proszona jest o zgłoszenie się do o. Piotra. Więcej szczegółów w gazetce parafialnej.

14. W ostatnim czasie do wieczności przeszły nasze parafianki: Gabriela Berdychowska – wdowa konsekrowana, liderka wspólnoty Czcicieli Miłosierdzia Bożego, lat 69, ul. Hubala, Zofia Krupowies, lat 83, ul. Glinki, Jadwiga Jargoła, lat 79, ul. Krzyżanowskiego. Wieczny odpoczynek…

ks. Józef Domoradzki CR -  proboszcz

nasi duszpasterze