Ogłoszenia duszpasterskie

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO 28 MAJA A.D. 2023

1. Dzisiejszą niedzielą Zesłania Ducha Świętego kończymy okres wielkanocny w Kościele. Jutro obchodzimy święto NMP Matki Kościoła i rozpoczynamy okres zwykły. Przypominamy, że czas wielkanocnej Komunii kończy się w następną niedzielę. A zatem zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi i Komunii św. tych, którzy w okresie wielkanocnym jeszcze tego nie uczynili.

2. W najbliższy czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

3. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Liturgia w tym czasie będzie sprawowana według wcześniej przyjętego porządku. W I piątek Msza św. dla dzieci o 17.00, a dla młodzieży o 19.00.

4. W następną sobotę, 3 czerwca, o godz. 10.00 w oliwskiej archikatedrze, pięciu diakonów naszego seminarium przyjmie święcenia prezbiteratu. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

5. W następną niedzielę na Mszę św. o godz. 15.00 zapraszamy wspólnotę Żywego Różańca.

6. W miesiącu czerwcu zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa: w tygodniu po wieczornej Mszy św., a w niedzielę o 18.30.

7. Po Mszy św., w przedsionku kościoła, dzieci kwestują na letnie kolonie w Zawoi, częstując przy okazji domowymi wypiekami.

8. Polecamy prasę katolicką: Gościa Niedzielnego i Niedzielę.  

9. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej, do wieczności przeszli: Magdalena Satława, lat 89, zam. ul. Szymanowskiego, Barbara Szmaja, lat 74, zam. ul. Żeleńskiego i Edward Kuteń, lat 84, zam. ul. Różyckiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

o. Józef Domoradzki CR -  proboszcz

nasi duszpasterze