VI NIEDZIELA ZWYKŁA 11 LUTEGO 2018r.

ARCHIDIECEZJALNE SANKTUARIUM MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

VI NIEDZIELA ZWYKŁA

11II 2018

Dzisiaj przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Marii Panny z Lourdes. W tym dniu obchodzimy 26 Światowy  Dzień Chorego. Serdecznie zapraszamy na Mszę Świętą i nabożeństwo z udzieleniem sakrament namaszczenia chorym o godz. 15.00. Parafialny Zespół Caritas serdecznie zaprasza po Mszy Świętej do kawiarenki na poczęstunek.

2) Szybko minął tegoroczny karnawał i już w tym tygodniu rozpocznie się Wielki Post.  W Środę Popielcową, 14 lutego rozpoczniemy czas pokuty i nawrócenia. Msze Święte będą odprawione o godzinie 07.00, 08.00, 09.00 oraz po południu o 15.00,17.00,18.00 i 19.00. Podczas każdej Mszy Świętej będzie miał miejsce obrzęd posypania głów popiołem. W tym dniu obowiązuje post ścisły, od którego nie ma dyspensy, polega on na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości. Ten post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18-tym a 60-tym rokiem życia. Pozostałych wiernych zachęcamy do włączenia się w ten akt pokutny na miarę możliwości

3) W czasie Wielkiego Postu w naszym Sanktuarium będą odprawiane następujące nabożeństwa:

- Każdy piątek – Droga Krzyżowa: dla dorosłych o 08.30 i 16.00; dla dzieci o 17.00 i dla młodzieży o 19.00. Od następnej niedzieli o godz. 18.00 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Jutrznia od poniedziałku 19 lutego w dni powszednie o godz. 06.30. Za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali i Drogi Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

4) W najbliższą sobotę 17 lutego w 182 rocznicę powstania naszego Zgromadzenia Zmartwychwstańców rozpoczniemy świętowanie Jubileuszu 70-lecia naszej Parafii. Uroczystości Jubileuszowe otworzy Ojciec Prowincjał Krzysztof Swół CR, który w czasie wszystkich Mszy Świętych wygłosi Słowo Boże.

5) Wszystkich parafian, a szczególnie wspólnoty parafialne zapraszamy w piątek na Drogę Krzyżową o godz. 19.00, przez którą przygotujemy się duchowo na rozpoczęcie Jubileuszu 70-lecia naszej Parafii.

6) W najbliższą sobotę zapraszamy na Wieczór Chwały o godz. 17.30.

7) Za tydzień w niedzielę spotkanie wspólnoty związków niesakramentalnych. Rozpoczniemy Mszą Świętą o godz. 15.00.

8) Ks. Arek zaprasza wszystkie dzieci komunijne na Mszę Św. o godz. 17.00 w Środę Popielcową. W czwartek spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych godz. 19.00.

9) Jutro, w poniedziałek, po Mszy Św. o godz. 18.00 wznawiamy modlitwę wstawienniczą w godzinach 18.30-19.30. W tym czasie adoracja i posługa kapłana w konfesjonale.

10) Młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy na spotkanie w poniedziałek o godz.19.00. Obecność obowiązkowa.

11) Bóg zapłać za ofiary na tacę, które przeznaczymy na pokrycie rachunków za ogrzewanie i media.

12) Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

13)  W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności nasza parafianka: Genowefa Sergiel, l. 94, z al. Wojska Polskiego. Wieczny odpoczynek...

o. Józef Domoradzki CR

proboszczcz