XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA 11 LISTOPADA A.D. 2018

1. W dzisiejszą niedzielę przypada 100. rocznica odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Archidiecezjalne uroczystości odbędą się o godz. 12.00 w Bazylice Mariackiej w Gdańsku. Mszy Świętej w intencji Ojczyzny przewodniczyć będzie abp Sławoj Leszek Głódź. Natomiast do naszego Sanktuarium zapraszamy na uroczystą Eucharystię w intencji Ojczyzny dziś o godz. 15.00. Po Mszy św. przemaszerujemy do Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1, przy ul. Wilka-Krzyżanowskiego, gdzie odbędzie się koncert patriotyczny
w wykonaniu absolwentów Akademii Muzycznej w Gdańsku poprowadzony przez prof. Piotra Kusiewicza. Więcej szczegółów
w gazetce.

2. W piątek, 16 listopada, wspominamy Matkę Bożą Ostrobramską, Matkę Miłosierdzia.

3. W następną niedzielę będziemy gościć kleryka z Gdańskiego Seminarium Duchownego, który posłuży pomocą w parafii i poprosi o wsparcie na seminarium.

4. Różaniec za zmarłych z wypominkami odmawiamy w tygodniu po Mszy świętej wieczornej a w niedzielę o godz. 18:15.

5. Dziękujemy za ofiary dziś złożone na cele gospodarcze parafii.

6. Zachęcamy do nabywanie prasy katolickiej w kiosku parafialnym, w przedsionku kościoła. Można zakupić: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Niedzielę, Idziemy i Źródło. W sklepiku można nabyć również wznowioną książkę-album o. Stefana Dudy o historii naszego sanktuarium w cenie 50 zł.

ks. Józef Domoradzki CR -  proboszcz

nasi duszpasterze