28 STYCZNIA 2024; IV Niedziela Zwykła, IV tydzień zwykły

ARCHIDIECEZJALNE SANKTUARIUM MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

IV NIedziela Zwykła

28.01.2024 r.

1. Rozpoczynają się ferie zimowe, które potrwają do 11. lutego. Dzieciom i młodzieży życzymy dobrego wypoczynku. W czasie ferii nie będzie Mszy św. w niedziele o godz. 10.30 w dolnym kościele.

2. 2 lutego w piątek, będziemy obchodzić święto Ofiarowania Pańskiego, zwane pod nazwą Matki Bożej Gromnicznej. Msze święte z obrzędem poświęcenia gromnic o godz.: 7.30, 9.00, 15.00 i 18.00. Ofiary tego dnia zostaną przeznaczone na zakony kontemplacyjne w naszej diecezji. Tą uroczystością kończy się tradycyjny okres śpiewania kolęd.

3. 2 lutego już od wielu lat obchodzony jest jako Dzień Życia Konsekrowanego. Z tej okazji abp Tadeusz Wojda SAC będzie celebrował w tym dniu Mszę św. Zapraszamy do oliwskiej katedry na godz. 17.00 wszystkie osoby życia konsekrowanego oraz wiernych świeckich, którzy chcą dołączyć do wspólnej modlitwy.

4. 2 lutego, w piątek, po Mszy świętej wieczornej, brat Mariusz zaprasza do pomocy w demontażu szopki i dekoracji świątecznych.

5. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne.

6. W sobotę, 3 lutego, wspominamy świętego Błażeja, patrona chorych na gardło. Po każdej Mszy świętej zostanie udzielone błogosławieństwo świecami św. Błażeja połączone z modlitwą o uchronienie od chorób gardła.

7. W ostatnim czasie wykonano podest pod przeniesione organy i przeprowadzono instalację elektryczną. Całość kosztowała 13.800 zł. Kto może prosimy o wsparcie finansowe na ten cel.

8. W niedzielę, 11 lutego, przypada Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji zapraszamy chorych do naszego sanktuarium na Eucharystię o godz. 12.00, podczas której kapłani udzielą sakramentu chorych. Prosimy rodziny i bliskich o umożliwienie dotarcia osobom chorym i starszym w ich święto do naszego sanktuarium. Parafialny zespół Caritas przygotuje drobne upominki..

9. Zachęcamy do nabycia w przedsionku kościoła prasy katolickiej.

10. W ostatnim czasie pożegnaliśmy naszych parafian: Marię Mielcarską, lat 93, zam. ul. Karłowicza, Pawła Rybińskiego, lat 90 zam. ul. Chopina. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

ks. Józef Domoradzki CR – proboszcz

nasi duszpasterze