III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 7 MARCA A.D. 2021

► „Ojciec Święty Franciszek ustanowił nowego Arcybiskupa Metropolitę Gdańskiego. Pasterzem archidiecezji gdańskiej został dotychczasowy arcybiskup białostocki Tadeusz Wojda. Nowy Arcybiskup ma 64 lata. Pochodzi z ziemi kieleckiej. Należy do stowarzyszenia Księży Pallotynów. Przez dwadzieścia lat pracował w Rzymie, w papieskim urzędzie ds. misji. Serdecznie i z radością witamy nowego Arcybiskupa Metropolitę Gdańskiego. Jego osobę otaczamy naszą modlitwą.”. Więcej informacji o nowym arcypasterzu można wyczytać w gazetce parafialnej i na naszej stronie internetowej pod zakładką "aktualności".

► Dziś Msza św. dla wspólnoty Żywego Różańca o godz. 15.00.

► W najbliższą środę, w naszej parafii, przypada całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Adorację rozpoczniemy o 8.30, a zakończymy o 18.00, z przerwą na Mszę św. o godz. 15.00.

► Od najbliższej środy rozpoczniemy nowennę przed Uroczystością Świętego Józefa, którą będziemy odmawiać po Mszy św. wieczornej.

► W czwartek, 11-go dnia miesiąca, na wieczornej Mszy św. będziemy modlić się o beatyfikację sługi Bożego, o. Pawła Smolikowskiego, polecając intencje składane przy jego obrazie.

► W najbliższą sobotę, 13. marca, przypada 8. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Apostolską. Pamiętajmy tego dnia w modlitwie o Ojcu Świętym.

► Także w sobotę, zapraszamy na Wieczór Chwały. Rozpoczniemy Eucharystią o godz. 18.00, a po niej adoracja, uwielbienie i modlitwa o uzdrowienie.

► Od następnej niedzieli rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne w naszym sanktuarium. Poprowadzi je o. Damian Stachowiak CR, rektor Wyższego Seminarium Duchownego Zmartwychwstańców w Krakowie. Plan rekolekcji został podany w gazetce parafialnej i na naszej stronie internetowej.

► W okresie Wielkiego Postu zapraszamy do naszego sanktuarium na nabożeństwa:

→ Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz.18.00.

→ Droga Krzyżowa w piątki: dla dorosłych o godz. 8.30 i 16.00; dla dzieci o godz.17.00 i dla młodzieży o godz.19.00.

→ Jutrznia wielkopostna– codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 6.30.

► Zapraszamy do zobaczenia wystawy z grafikami p. Szczepana Szotyńskiego zatytułowanej „Szkice do rozważań nad Ostatnią Wieczerzą”. Wystawa znajduje się po prawej stronie, obok Ołtarza Miłosierdzia

► Z tyłu kościoła, za ławkami, można złożyć ofiarę do skarbony na dekorację do Grobu Pańskiego

► Wychodząc z kościoła, można wesprzeć ofiarą do puszki seminarium duchowne w Oliwie.

► Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Niedziela

► W ostatnim czasie, z naszej wspólnoty parafialnej, przeszły do wieczności: Jolanta Niziołek, lat 58, zam. ul. Karłowicza, Stanisława Jasińska, lat 84, zam. ul. Karłowicza oraz Maria Pastuszko, lat 98, spoza parafii. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

o. Józef Domoradzki CR - proboszcz

nasi duszpasterze