9 Czerwca 2024; X Niedziela Zwykła, X Tydzień Zwykły

ARCHIDIECEZJALNE SANKTUARIUM MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

X Niedziela Zwykła

09.06.2024 r.

1. Dziękujemy wszystkim za przygotowanie i udział w uroczystości Bożego Ciała.

2. Dziękujemy za złożone ofiary na inwestycje parafialne.

3. W czwartek dzień fatimski. Po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na procesję wokół kościoła z figurą Matki Bożej połączoną z różańcem.

4. W następną sobotę, 15 czerwca zapraszamy na Festyn z którego dochodu sfinansujemy letnie kolonie dla dzieci.

5. W poniedziałek 10 czerwca zapraszamy na spotkanie organizacyjne przed festynem na godzinę 19:00 do domu parafialnego.

6. W następną niedzielę (16 czerwca), odbędzie się XII Marsz dla Życia i Rodziny oraz III Festiwal dla Życia, pod patronatem Arcybiskupa Tadeusza Wojdy. To wydarzenie, które od lat gromadzi Pomorzan wokół  tematów życia i rodziny. Uczestnictwo w Marszu to okazja, aby dać publiczne świadectwo przywiązania do wyznawanych wartości: życia od poczęcia oraz rodziny, której fundamentem jest małżeństwo mężczyzny i kobiety. Ubrani na biało przejdziemy głównymi ulicami Gdańska. Marsz rozpocznie się o godzinie 15.00 przed Kaplicą Królewską w Gdańsku, a zakończy o 16.00 na Placu Zebrań Ludowych. Tam odbędzie się Festiwal dla życia, który potrwa do godziny 22.00. Podczas Festiwalu będzie można uczestniczyć w koncertach, w strefie inspiracji, wspólnot a także specjalistów oraz skorzystać ze strefy gastronomicznej. Przygotowano również liczne darmowe atrakcje dla dzieci. Więcej informacji na stronie internetowej  www.festiwaldlazycia.pl oraz na plakatach.

7. W miesiącu czerwcu zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa: w tygodniu po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o 18.30.

8. Rektor Gdańskiego Seminarium Duchownego zwraca się do wszystkich, którzy odczuwają w sobie powołanie do kapłaństwa, by nie zwlekali z decyzją i zgłosili się do naszej archidiecezjalnej uczelni. Wraz z nowym rokiem akademickim kandydaci będą mogli wejść na drogę formacji ku kapłaństwu. Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji do Gdańskiego Seminarium Duchownego i warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej seminarium oraz w gablocie ogłoszeń w naszym kościele. Można się z nimi zapoznać także w biurze parafialnym.

9. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Niedziela.

o. Józef Domoradzki CR – proboszcz

nasi duszpasterze