NIEDZIELA PALMOWA czyli MĘKI PAŃSKIEJ 14 KWIETNIA A.D. 2019

1. Dzisiaj Niedziela Palmowa, która wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia.

2. Zachęcamy do skorzystania z wielkanocnej spowiedzi. Dzień pokuty i pojednania będzie miał miejsce w Wielką Środę 7.00 – 9.00 i 15.00 – 21.00.

3. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w Triduum Paschalnym:

WIELKI CZWARTEK

W tym dniu celebrowana jest jedna Msza Święta, zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej.

Liturgię rozpoczniemy o godz. 18.00. Adoracja do godz. 23.00. Osobom, które nie mogą uczestniczyć tego dnia w wieczornej Eucharystii będzie udzielana Komunia św. po Ciemnej Jutrzni i po Koronce do Bożego Miłosierdzia.

Wielki Piątek

Zachowujemy w tym dniu post ścisły, który obowiązuje od 18 do 60 roku życia i polega na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz spożyciu tylko trzech posiłków w ciągu dnia, w tym jeden do syta. Pozostałe osoby, od 14 roku życia, mają obowiązek powstrzymania się od pokarmów mięsnych. W Wielki Piątek rozpoczyna się Nowenna do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00, po której odprawimy Drogę Krzyżową.

Liturgię wielkopiątkową rozpoczniemy o godz. 18.00. Adoracja przy Grobie Pańskim będzie trwała do 23.00.

Wielka Sobota

Jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim. Warto i w tym dniu zachować post od potraw mięsnych. Pokarmy świecić będziemy w godz. 10.00 – 16.00, w tym czasie będą zbierane skarbonki jałmużny wielkopostnej. W sobotni wieczór rozpoczynamy Wigilię Zmartwychwstania Pańskiego. Uroczysta liturgia rozpocznie się o godz. 20.00, a zakończy uroczystą Procesją Rezurekcyjną. Prosimy
o przyniesienie świec.

→ W Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę zapraszamy o godz. 8.00 na Ciemne Jutrznie.

→ Prosimy o zgłoszenie chorych, którzy pragną przed Świętami skorzystać z sakramentów, a którzy nie są systematycznie odwiedzani przez kapłanów.

→ Brat Mariusz zaprasza do pomocy w przygotowaniu Grobu Pańskiego w poniedziałek i wtorek o godz. 18.30.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

W Niedzielę Wielkanocną przypada odpust parafialny. Tego dnia dodatkowa Msza św. zostanie odprawiona o 6.00, nie będzie Mszy o godz. 7.30. Natomiast uroczysta suma odpustowa będzie celebrowana o 12.00 pod przewodnictwem bpa Zbigniew Zielińskiego.

Program Wielkiego Tygodnia jest umieszczony w gazetce parafialnej, na stronie internetowej oraz na plakatach.

4. W najbliższą środę, 17 kwietnia, o. Józef Obuchowski obchodzi 100. rocznicę urodzin. Msza św. w jego intencji zostanie odprawiona o godz. 18.00. W przedsionku kościoła, na stoliku została wyłożona księga pamiątkowa, do której można wpisać życzenia dla Seniora. Dzisiejszy numer gazetki został poświęcony naszemu czcigodnemu Stulatkowi.

5. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i dekorację świąteczna można nadal składać do skarbony przy wyjściu z kościoła.

6. Nasza parafia organizuje 18 maja jednodniową, autokarową pielgrzymkę do Warszawy. Zapisy i informacje w zakrystii.

7. Chcąc podtrzymać tradycję gościnności naszych Parafian prosimy o przygotowanie dla uczestników MINI EMAUS kolacji w formie kanapek, dnia 1 maja o godz. 19.00. Prosimy o wpisywanie się na listę w zakrystii.

nasi duszpasterze