Ogłoszenia duszpasterskie

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA, 15 WRZEŚNIA A.D. 2019

1. Dziś rozpoczyna się IX Tydzień Wychowania pod hasłem „Nauczycielu, gdzie mieszkasz?” Natomiast w środę wspominamy św. Stanisława Kostkę – patrona dzieci i młodzieży. Pamiętajmy szczególnie w tych dniach o modlitwie w intencji młodego pokolenia.

2. We wtorek, 17 września, wspominamy Dzień Golgoty Wschodu - 80. rocznicę agresji sowieckiej na Polskę. Jest to również Światowy Dzień Sybiraka.

3. Ks. Arek zaprasza rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym pragną przygotować się do I Komunii św., na spotkanie we wtorek o godz. 19.00 w domu parafialnym na łączniku.  

4. Dziś, po Mszach świętych, odbywa się zbiórka do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski i kształcenie w Archidiecezji

Natomiast w następną niedzielę Parafialny Zespół Caritas będzie zbierał ofiary na rzecz najbardziej potrzebujących w naszej parafii.   

5. W kiosku parafialnym polecamy prasę katolicką.

6. Rada dzielnicy Strzyża przypomina, że do dnia 23 września trwa głosowanie w Budżecie Obywatelskim i zaprasza na strefę Budżetu w sobotę, 21 września, w godz. 12-17 na Plac Gen. Maczka.

7. W minionym tygodniu do wieczności odeszła nasza parafianka Jadwiga Jasiukiewicz, lat 87, zam. Al. W. Polskiego. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 

o. Józef Domoradzki CR

 kustosz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia

nasi duszpasterze