II NIEDZIELA ADWENTU 5 GRUDNIA A.D. 2021

1. Dziś, w II Niedzielę Adwentu, przeżywamy dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszy św. zachęcamy gorąco do wsparcie tego dzieła ofiarą do puszek.

2. W rozpoczętym okresie Adwentu zapraszamy na nabożeństwa:

→ JUTRZNIA ADWENTOWA – codziennie w dni powszednie  o godz. 6.30.

→ RORATY – codziennie w dni powszednie o godz. 7.00;  dla dzieci ­- od poniedziałku do piątku o godz. 17.00 w dolnym kościele.

→ GODZINKI o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny – w niedzielę
o godz. 7.00.

3. W poniedziałek, 6 grudnia, wspominamy św. Mikołaja. W tym dniu na roratach
o godzinie 17.00 dzieci zostaną obdarowane mikołajową niespodzianką.

4. 8 grudnia, w środę, przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. będą celebrowane o godzinach: 7.00, 15.00, 17.00 w dolnym kościele i 18.00. O godzinie 12.00 zapraszamy do kościoła na Godzinę Łaski. W tym dniu przypada 13. rocznica ślubów wieczystych br. Mariusza. Msza w jego intencji zostanie odprawiona o 7.00.

5. W piątek o godz. 15.00 Msza św. w intencji Ojca Świętego, Ojczyzny, Radia Maryja
i dzieł towarzyszących.

6. W najbliższą sobotę zachęcamy do udziału w Wieczorze Chwały. Rozpoczniemy Eucharystią o godz. 18.00, podczas której będziemy modlić się o beatyfikację sługi Bożego o. Pawła Smolikowskiego.

7. Serdecznie zapraszamy do udziału w Akademii Edukacji Bioetycznej, podczas której, zostaną poruszone tematy związane z ingerencją w życie ludzkie. Spotkania będą odbywać się raz w miesiącu. Pierwsze wykład w najbliższą środę o godz. 19.00 w domu parafialnym. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 18.00. Więcej szczegółów w gazetce i na naszej stronie internetowej.

8. Informujemy, że w okresie adwentu piątkowa adoracja w dolnym kościele trwa do godz. 17.00 ze względu na roraty dla dzieci.

9. Parafialny Zespół Caritas prosi parafian o pobranie tutek charytatywnych
i wypełnienie ich artykułami spożywczymi. Tutki można otrzymać w zakrystii, a o ich zwrot prosimy do 19 grudnia.

10. Zapraszamy do włączenia się w akcję "Paczuszka dla maluszka", która wspiera dzieci i mamy z Domu Samotnej Matki. . Przy Ołtarzu Miłosierdzia znajduje się mała choinka na której zawieszone są symboliczne bombki ze szczegółowymi informacjami akcji. Przygotowane paczki prosimy przynosić do zakrystii.

11. Ofiary na dekoracje świąteczne można składać do puszek za ławkami.

12. W dniach 1-10 kwietnia 2022r, nasza parafia. planuje pielgrzymkę do Medjugorje. Więcej informacji w gazetce, na naszej stronie internetowej lub w zakrystii.

13. Zachęcamy do nabywanie prasy katolickiej w kruchcie kościoła. Można zakupić: Gościa Niedzielnego i Niedzielę.

14. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej, do wieczności przeszła Zofia Łukasik, ul. Chrzanowskiego, lat 101. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

o. Józef Domoradzki CR -  proboszcz

nasi duszpasterze