Grupy parafialne dla młodzieży

2017-06-09

Liturgiczna Służba Ołtarza - lektorzy

„Wszyscy wierni, zgodnie z własną pozycją, winni starać się prowadzić życie święte, przyczyniać się do wzrostu Kościoła i ustawicznie wspierać jego świętość”. (Kodeks Prawa Kanonicznego kan. 210)

Jak w każdej parafii, również i u nas istnieje wspólnota Służby Liturgicznej lektorów. Do wspólnoty należą chłopcy i panowie od 1 klasy gimnazjum wzwyż, którzy ukończyli kurs lektorski. Aktualnie wspólnota liczy 20 osób (15 czynnych i 5 lektorów "seniorów"). Do zadań lektora (a właściwie Ministranta Słowa Bożego) należy przede wszystkim proklamacja Słowa Bożego w czasie liturgii oraz sprawowanie ważnych funkcji liturgicznych. Uczestnictwo we wspólnocie to nie tylko służba liturgiczna, ale również sport, rozgrywki, zawody, wyjazdy...

Spotkania odbywają się w każdą sobotę o godz. 11.00. Opiekun: ks. Piotr Gastoł CR