Grupy parafialne dla młodzieży

2017-06-22

RUCH ŚWIATŁO-ŻYCIE DLA MŁODZIEŻY

Kim jesteśmy?

Jesteśmy ruchem Światło-Życie czyli oazą. spotykamy się w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego Parafii Zmartwychwstania Pańskiego w Gdańsku.

Kto nas prowadzi?

Naszymi moderatorami są ks. Piotr Gastoł CR dodatkowo pomagają im jako animatorzy: Paulina, Andrzej i Szymon.

Ile nas jest?

jest nas około 40 i jesteśmy podzieleni na 3  grupy Oazę Nowej Drogi (1 i 2 klasa gimnazjum) , Oazę Nowej Drogi dla bierzmowanych oraz Oazę Nowego Życia dla starszych.

Kiedy się spotykamy?

Spotykamy się co piątek o 18.30 w salce na 1 piętrze domu parafialnego. Co niedzielę uczestniczymy też w mszy świętej dla młodzieży o 19.00.

Co robimy na spotkaniach?

Na spotkaniach rozmawiamy na tematy związane z wiarą w przystępny sposób jak również bawimy się w gry integracyjne oraz od czasu do czasu gdzieś wyjdziemy. Dodatkowo w każdy pierwszy piątek miesiąca uczestniczymy we Mszy Świętej a po niej mamy adorację.

Co jeszcze robimy?

Włączamy się w życie parafii służymy przy ołtarzu, śpiewamy, bierzemy udział przy organizowaniu festynu parafialnego jak i innych wydarzeń parafialnych.

Co robimy w wakacje?

W wakacje jeździmy na piętnastodniowe rekolekcje oazowe organizowane przez księży Zmartwychwstańców. W ferie za to jeździmy na wyjazd zimowy w góry.

Gdzie i kiedy się spotykamy?

Każdy piątek o godz. 18.30 w salkach parafialnych Archidiecezjalnego Sanktuarium Miłosierdzia Bożego
ul. M. Gomółki 9
80-279 Gdańsk – Strzyża